Informace o mně

 

Jmenuji se Marcela Burešová, jsem absolventkou PedF UK Praha. Od počátků své praxe se zajímám o respektující a moudré přístupy ve vzdělávání a výchově (Kritické myšlení, Začít spolu, Respektovat a být respektován). Po nocích jsem vyráběla různé materiály, které by umožnily práci dětí ve škole individualizovat a zvýšily jejich vlastní motivaci i schopnosti, také jsem je s dětmi používala. Nakonec jsem v roce 2011 dospěla k pedagogice Montessori. Shodou okolností jsem na dva roky zakotvila v Mateřské škole Montessori v Jablonci nad Nisou-Vrkoslavicích. V březnu 2012 jsem dokončila diplomový kurz Montessori ČR. V jablonecké školce jsem měla možnost učit se know-how paní Vlasty Hillebrandové, která po roce 1989 obnovila praxi pedagogiky Montessori v České republice (první školka Montessori u nás fungovala již za První republiky). V září 2012 a 2013 jsem se setkala s praxí Terapie Montessori v podání paní Lore Anderlik. V únoru 2014 jsem měla možnost s ní osobně konzultovat přímo v Mnichově. Nyní její metodu využívám při práci s dětmi a mládeží z Apropa Jičín. Zatím nejlepší práci metodou Montessori jsem potkala ve škole Montessori paní Daisy Cockburn v Brightonu na Stanford Avenue.

Od září 2016 jsem byla zaměstnaná jako učitelka Montessori ve státní školce v Dětenicích. Tamní klasickou jednotřídní školku se nám podařilo přetvořit na čistě Montessori předškolní provoz. Velké díky patří paní ředitelce Machurové, panu starostovi Vališkovi, kolegyním Martině Rozenbergerové, Ditě Šíbové a Ladě Antošové, a především dětem a rodičům z Dětenic a okolí, kteří služeb školky využívali.

Nyní jsem na rodičovské dovolené.

Propagaci klubu umožnili: Dvě pekárny Pane (nyní pekárna u draka) v JC; Robert Smolík a jeho žena Radka z JC; paní Zlatuše Kynčlová, zástupkyně ředitele MŠ 17. listopadu; Bio-obchůdek Mirky Kotrčové, ul. Palackého, JC; Studio šťastných dětí Martiny Hanáčkové, ul. Fugnerova, JC; Městské informační centrum Jičín; Knihovna Václava Čtvrtka JC; týdeník Nové Noviny, Tom Tour, s.r.o., JC; Jirka a Vlaďka Wildovi z JC; Lékárna Trio, ul. Husova, JC; Město Kopidlno; paní Paulina Pimenová, pracovnice ÚP Jičín; prodejna Barvy a laky, ul. B. Němcové, JC; Jana Rudišová z Jičína; Dita Šíbová z Osenic, Markéta Kollárová z Hořic, Anna Kuříková z Jilemnice; Cukrárna U Vojtků, Lidického nám., JC; Dům u Čápa, Lidické nám., JC; Duhová medicína, Lidické nám. JC; Samoobsluha Pramen na Lidickém nám., JC; Samoobsluha Coop v lipách, JC; 4. ZŠ V Železnické ul., JC; bioobchod B-fresh Daniely Jenčkové na Lidickém nám., JC; MIC Jičín; MC Kapička, JC; Aquacentrum, JC, Billa v Jičíně; www.webnode.czDěkujeme.